به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ: جلسه کارگروه تخصصی بانوان وخانواده شهرستان شاهین دژ با حضور مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی ,جمعی از مدیران و بانوان فعال باهدف شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده واشتغال زنان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

آقای حسین عباسی فرماندار شهرستان شاهین دژ دراین جلسه با اشاره به جایگاه ونقش بانوان در توسعه کشور گفت: بانوان نقش مهم واثرگذاری درجهت  تحقق توسعه وپیشرفت  جامعه دارند وهمواره در فعالیت های مختلف این اثرگذاری را به اثبات رسانده اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شاهین دژ با اشاره به اشتغال بانوان گفت: دولت ظرفیت نسبتا خوبی در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی فراهم کرده است.

وی افزود: توجه دولت به جایگاه بانوان همواره بعنوان الویت مهم دنباله شده کما اینکه در بحث انتخاب اعضای کابینه نیز به انتخاب زنان مدیر توجه ویژه ای  شده است.

فرماندار شاهین دژ دراین جلسه ،از مدیران ادارات   تعاون،کار، رفاه اجتماعی  ,صندوق کارآفرین امید,صنعت ومعدن وتجارت  خواست تا با ارائه گزارش درمورد فعالیتهای صورت گرفته درخصوص اشتغال بانوان از طریق سازمانهای مطبوع خود توضیحاتی  ارائه دهند.

سرکارخانم تاجفر مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری در این جلسه  بر توانمندسازی،الگوسازی و ارتقاء شاخص های اجتماعی بانوان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی کشور تاکید کردند.

ایشان با تاکید بر تکریم  نهادخانواده، درجهت حفظ و استحکام بنیان خانواده  از مدیران و مشاورین بانوان خواستند تا در این حوزه برنامه های متنوع و متناسب داشته باشند .

مدیرکل امور بانوان وخانواده  استانداری گفت:نقش آفرینی زنان در عرصه های اجتماعی موجبات پیشرفت کشورهای توسعه یافته را فراهم نموده است و این در حالی است که نرخ مشارکت زنان در بسیاری از زمینه ها در جوامع دیگر پایین است و ما معتقدیم نقش بانوان نباید مغفول بماند و لازم است با همت و تلاش  بیشتر  برای بانوان و مشارکت آنها برنامه ریزی های بیشتری با مشارکت خود بانوان انجام شود.

دراین جلسه همچنین خانم کاملیا پرویزیان مشاور امور بانوان فرمانداری نیز گزارشی از اقدامات و وضعیت اشتغال بانوان و آسیب های اجتماعی حوزه بانوان خصوصاً طلاق در شهرستان را ارائه نمودند.

در ادامه جلسه بانوان فعال شهرستان به بیان مشکلات,نظریات وپیشنهادات  و مطالبات خود پرداختند و در پایان پس از  بحث و بررسی ،تصمیماتی اتخاذ گردید.
دراین نشست با تأکید بر لزوم اشتغال بانوان بخصوص در بخش های خانگی و روستایی و ایجاد بازارچه عرضه محصولات و هماهنگی دستگاههای ذیربط در این خصوص و تسهیل امور مربوط به برگزاری نمایشگاههای مختلف صنایع دستی و تولیدات بانوان،با در نظر گرفتن محل مناسب و بهترین دسترسی  برگزار شد.