نوزدهمین مانور زلزله امروز با حضور مسئولان شهرستان در دبیرستان شبانه روز ی تربیت همزمان با سراسر کشور با حضور دانش‌آموزان ومسئولین شهرستان برگزار شد.

در این مانور که با حضور فرماندار شاهین دژ و رئیس  مدیریت بحران شهرستان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان  انجام شد، پس از اعلام نمادین وقوع زلزله، اقدامات مقدماتی پس از این رویداد شامل پناه گرفتن در جای امن کلاس‌ها، حرکت سریع و محتاطانه به سمت حیاط مدرسه، رسیدگی به مصدومان توسط دانش‌آموزان آموزش دیده عضو هلال احمر انجام و سپس نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس و آتش‌نشانی وارد عمل شده و نسبت به اطفای حریق و درمان سرپایی مصدومان دانش‌آموز و همچنین نقل و انتقال مصدومان نیازمند درمان بیشتر به مراکز بیمارستانی اقدام کردند.

فرماندارشهرستان شاهین دژ با ابراز خرسندی از حضور در این محیط آموزشی یادآور شد: به رغم این که ممکن است فضای این مکان برای انجام مانور زلزله کوچک باشد اما دانش آموزان در همین مدت کوتاه و فضای محدود، اقداماتی از قبیل پناه گرفتن در جای امن پس از وقوع زلزله را یاد می‌گیرند و با همین نکات کوچک اما حیاتی می توانند هم جان خود را حفظ و هم به نجات همنوعانشان در چنین بحران هایی کمک کنند.

آقای عباسی فرماندار شاهین دژیادآور شد: علی رغم آن که آرزو می کنیم هرگز شاهد چنین وقایعی نباشیم اما چنین آموزش ها و آمادگی هایی برای مقابله با بحران پس از زلزله نیاز است و این هزینه ها و بکارگیری اورژانس و هلال احمر و ... برای حفظ جان من و شماست تا در هنگام حادثه با اقدامات مؤثر  به بهترین وجه بحران را کنترل کنیم.