به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ:آیین بزرگداشت روز شوراها در شهرستان شاهین دژ با حضور فرماندار,مدیر صندوق بیمه روستایی استان ,معاون فرماندار,بخشداران ,اعضای شورای اداری و شوراهای شهر وروستا در سالن حافظ اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حسین عباسی فرماندار شهرستان شاهین دژ دراین مراسم با تبریک نهم اردیبهشت روز شوراها گفت:شوراها بعنوان مظهر دمکراسی ونمود مردم سالاری دینی است.

فرماندار شاهین دژ  با قدردانی از تلاش های اثر گذار شوراها در بخشهای مختلف با بیان اینکه اصل شوراها برگرفته از آموزه های دین اسلام و قرآن کریم است گفت:اعضا شورا ها باید با همدلی و همفکری   در آبادانی و توسعه شهر وروستا تلاش کنند.
فرماندارشهرستان شاهین دژ با اشاره به کلام گوهر بار مولا علی (ع) در خصوص استفاده از رای ونظر مردم در امورات مختلف اظهار داشت: خود رایی و خودکامگی انسان را نابود می کند در کارهای جمعی با استفاده از خرد جمعی می توان نتایج بهتری را کسب کرد وامروز شوراها بعنوان مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی این وظیفه را در توسعه وعمران شهر و روستا بخوبی ایفا کرده اند.
وی دربخش دیگر ازسخنان خودبه پروژه های راهبردی وتوسعه محورشهرستان اشاره کرد وگفت: سایت گردشگری زرینه رود و کارخانه سیمان  بعنوان اصلی ترین  مطالبات مردم ومحرک توسعه شهرستان است که انشالله اجرایی خواهد شد.

فرماندار شاهین دژ با اشاره به خدمات دولت تدبیر وامید در شهرستان شاهین دژ اظهار داشت:دولت اقدامات خوبی درحوزه های مختلف شهرستان شاهین دژ داشته است در بخش عمران وآبادانی مناطق روستایی بیش از 9میلیارد تومان در  100 روستای شهرستان هزینه شده است که در مقایسه با ادوار گذشته چند برابر شده است یا در بخش سلامت ودرمان بیش از 21میلیارد تومان هزینه شده است که آثار آنرا به عینه درجامعه می بینیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد:بهسازی وآسفالت راههای مواصلاتی شهرستان بعنوان اصلی ترین محور توسعه با عنایت دولت دوازدهم  علی رقم کمبود منابع واعتبار اجرایی شده است ودرسال جاری نیزانشالله  تداوم خواهد داشت.

در پایان این مراسم به نمایندگی از تعدادی از شوراهای شهرو روستا با اهدا لوح وهدایایی تجلیل بعمل آمد.

همچنین با حضورمهندس معزز  مدیر صندوق بیمه روستایی استان ,فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان احکام بازنشستگی ومستمری بگیری تعدادی از روستائیان شهرستان نیز در پایان این مراسم  اهدا گردید.