به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شاهین دژ:،متن پیام به این شرح است:
12 فروردین 1358 روز تحقق عصاره تلاش های تاریخی ملت ایران در دستیابی به آرزوهای دیرین و یکی از تأثیرگذار ترین روزهای تاریخ اسلام و ایران محسوب می شود.
در بخش بعدی این پیام آمده است: در 12 فروردین 1358 پیروزی جمهوری اسلامی ایران با رأی حداکثری و قاطع امت همیشه در صحنه به رهبری امام خمینی (ره)، مُهر تأیید و تأکید گرفت.
حماسه ملت ایران در 12 فروردین 1358 مردم جهان را به اندیشه ای نوین و تأثیرگذار برای ساختن جامعه اسلامی امیدوار کرد.
در این روز به تمامی مردم آزاده جهان و به ویژه مسلمانان ثابت شد که آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) رهایی بخش انسان های آزاده جهانیان خواهد بود.
امام خمینی (ره) بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی ایران روز 12 فروردین را از بزرگترین اعیاد ملت ایران دانستند و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز حرکت مردم ایران را حرکتی بر پایه تفکر و شریعت اسلامی بیان می کنند.
اینجانب با تبریک این عید و یوم الله بزرگ به عموم ملت مسلمان، شجاع و همیشه در صحنه  شهرستان شاهین دژموفقیت همگان را در راستای آرمان های بلند امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.
12 فروردین 1358 مردم کشور با رای 98.2 درصدی خود به جمهوری اسلامی ساختار سیاسی ایران را به صورت رسمی تغییر دادند که این روز پس از آن به نام روز 'جمهوری اسلامی' در تقویم رسمی ایران ثبت شد.